Kanalizasyon açma işlemi günümüzün sıkça yaşanan sorunları haline gelmiştir. Binalarda kanalizasyon hatlarına, iyice eskimeden, sorun çıkarmadan bakım yapılmaz. Hâlbuki binanın en önemli can damarlarından biridir. İnsan vücudundaki damarlar neyse binanın kanalizasyon hatları da odur. Binalarda en çok sorun çıkaran kanalizasyon hatları yatay döşenen borulardır. Hele özellikle büyük zemin üzerine kurulmuş binaların yatay kanalizasyon hatları kanalizasyon tıkanması riski en fazla olan yerlerdir. Bir de yağmur mazgalları bu hatlara bağlı ise buralarda oluşan lığ, toz, toprak benzeri maddeler tıkanıklık sorunlarına davetiye çıkarır. Tabii insanların çöpe atılacak maddeleri de buralara atması da bu sorunu oluşturan nedenlerden biridir. İstanbul’da tüm bölgelerde kanalizasyon açma işlerini robotla, mekânınıza zarar vermeden en kısa sürede profesyonel ekiplerimizle yapıyoruz.

                Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi profesyonel olmayan kişilerle yapıldığı takdirde borularınız zarar görebilir. Bu işlemin ardından bir de kırılan borularınızı tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz. Kanalizasyon tıkanıklığını açmak için kullandığımız robotlarla hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklık probleminizi çözmekteyiz. Günün her saati İstanbul Kanalizasyon açma işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Bizim gibi bu işi bilen firmalarla çalışmak hem kısa sürede sorunu çözmenizi sağlayacak, hem de sizi başka masraflara sokmayacaktır. Sorunun da ne olduğunu görecek ve ona göre tedbir alarak bir daha bu sorunun yaşanmamasını sağlayabileceksiniz. Profesyonel olmayan kişiler ve aletlerle yapılan müdahaleler sonucunda belki tesadüfen tıkanıklık sorununuz o an için ortadan kalkacaktır. Fakat neden kaynaklı olduğunu anlayamayacaksınız. Konusunun uzmanı ekiplerimizle başkalarının çözemediği problemleri de çözmekteyiz. Örneğin birkaç sefer kanalizasyon tıkanıklığı problemi yaşayan bir restoran müşterimizin problemini çözmek için gittiğimizde sorunun bir daha tekrarlamaması için kamera ile kontrol ederek tıkanıklığı açma tavsiyesinde bulunduk. Bunun sonucunda kanalizasyon hattı içinde ağaç kökü olduğunu gördük. Tabii bunun nedenini anlamakta gecikmedik. Kanalizasyon hattının geçtiği yerlerde ağaç bulunması ve borulardan ufak tefek dediğimiz su sızmalarından dolayı ağaç kökleri buraya kadar gelmiş ve boru içine girmiş. Tabii profesyonel ekibimizde bulunan ağaç kökü parçalama aparatı sayesinde sorunu tamamen ortadan kaldırdık. Daha sonra kamera ile yaptığımız inceleme sonucunda ağaç kökünün artık orada olmadığını gördük. Buradaki görevli arkadaşlar daha önce gelen ekiplerde böyle bir aparatın olmadığını ve kamera ile bakılmadığı için de ağaç kökünün görülmediğini söylediler. Sorun çözme odaklı çalışan firmamız hiçbir zaman kandırmaca, aldatmaca yapmaz. Kanal açma işlemi yapıldıktan sonra hatlarınıza eğer başka bir müdahale gerekiyorsa bununla da ilgili bilgi vererek onayınızın alınmasından sonra gerekirse kırarak sorunu uzun ömürlü bir çözüme kavuşturur. Devamlı müşteri bizi bu sorun için arasın da para kazanalım mantığını hiçbir zaman düşünmeyiz. Arayın en kısa sürede hizmet verelim.

 

                Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır? Bunun için öncelikle bizi arayan müşterilerimize eğer varsa kanalizasyon kapağını açmasını öneriyoruz. Çünkü eğer kanalizasyon bacası içi su dolu ise bu sorunu İSKİ’nin 185 nolu hattını arayarak da çözebilirsiniz. Eğer kanalizasyon bacası içi boş ve iç hatların tahliye borusundan su gelmiyorsa sorununuz, bina içerisinde veya binadan kanalizasyon bacasına gelen borulardadır. İç hatlarda bulunan 100 mm. Çapında bir boru ağzından robotla kanalizasyon açma işlemi yapmak için hazırlıklarımızı yaparız. İlk önce parça alma aparatımızı göndeririz. Gönderdiğimiz aparatı geri çektiğimizde, ucundaki parçalardan bize tıkanıklığın sebebinin ne olduğu konusunda bilgi verir. Eğer ucunda yemek yağı kalıntıları geliyorsa yağ parçalayıcı aparatı göndeririz. Arkasından bol su akıtarak parçalanan yağların kanalizasyona gitmesini sağlarız. Eğer ıslak mendil parçaları geliyorsa boru içerisinde ıslak mendil bitene kadar müdahale işlemine devam ederiz. Bazı durumlarda hattınız açılamayabilir. Bunun sebebi genellikle çökmedir. Eski binalardaki kanalizasyon hattınızda ufak su sızıntıları toprakta çökmeye neden olur. Toprak çökünce boru da çöker ve borunun meyili de bozulur. Yeni binalarda yaşanan çökme nedenleri de genellikle hatalı malzeme kullanımı ve hatalı işçiliktir. Yeni binalarda borunun geçeceği yerin derinliğine göre malzeme kullanılmalıdır. Özellikle yerin 2-3 mt. altından geçecek boru hatları evlerde kullandığımız basit borularla yapılmamalıdır. Bu şekilde yapılan boruların üstüne gelen toprağın baskısıyla ezilmesi normaldir. Bazen bölgenin inşaat esnasındaki yapımı sırasında diğer ustaların dikkatsizliği de boruların ezilmesine neden olur. Kanalizasyon hatları binaların en önemli yapı taşıdır. Binalardaki taşıyıcı kolonlar neyse kanalizasyon boruları da odur. Doğru yöntemlerle yapılan boruların tıkanıklık sorunlarının giderilmesi kırmadan dökmeden yapılabilmektedir. Kırmadan kanalizasyon açma işlemi yapabilmemiz için dediğimiz gibi hattınızın doğru yapılmış olması gerekir. Doğru yapılan kanalizasyon hatlarınızın açılmaması mümkün değildir.

                Kanalizasyon çökmesi veya yeni binalarda sık karşılaşılan boru içine beton kaçması sonucu oluşan tıkanıklık sorunlarınızı da teknolojik son sistemlerle çözüyoruz. Bu gibi durumlarda kanalizasyon hattınızın içine öncelikle kamera göndererek sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Eğer sistem içinde kirli su varsa görüntü almamız mümkün olmaz. Fakat kamera ucunda verici olduğu için zeminden dedektörle yapacağımız çalışmayla kamera ucunun geçtiği yerleri noktasal olarak tespit ediyoruz. Yapılan tespitten sonra borunun derinliğini de ölçebiliyoruz. Boru derinlik tespitinden sonra kazı ve kırım çalışmaları için fiyat veriyoruz. Bu şekilde yaptığımız dedektörle kanalizasyon açma işlemi size garanti çözüm sunmaktadır. Çünkü zaten bu türkanalizasyon tıkanması sorunlarınızın çözümü başka türlü yapılamaz. Çalışmayan ve iflas eden kanalizasyon hatları binayı da yaşanmaz hale getireceği için size çıkaracağımız maliyetle binanızın kurtulmasını göz önüne aldığınızda bu maliyet sizin için önemsiz kalacaktır.