Hizmet / Gider Açma

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Gider tıkanıklığı açma sorununuza robot cihazlarımızla, İstanbul ilçelerinin tamamında 7 gün 24 saat profesyonel usta hizmeti veriyoruz.

Acil iletişim: 0532 412 76 72. Gider açma hizmeti konusunda profesyonel hizmet almak daha kısa sürede ve en az maliyetle bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Evlerimizin, işyerlerimizin ve her türlü kullanım alanlarımızın giderleri zaman zaman tıkanabilir. Tıkanma sebebini öğrenmek bize giderlerimizi daha doğru kullanmak anlamında yarar sağlar. İşte bunu öğrenmenin yolu robotla gider açma işlemi sayesinde olur. Çünkü robotla gider boruları içine gönderilen susta ucunda gelen maddeler bize tıkanma sebebi konusunda bilgi verir. Susta ucunda beyaz renkli yumuşak bir madde geliyorsa, bu donmuş yemek yağıdır. Giderlerimize, yemek yapımından artan ve tabaklarımızda kalan yağları dökmemeliyiz. Sanayi türü çalışma yerlerinde de madeni yağ, demir ve ağaç talaşı gibi maddeler karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da hatalı kullanımdır. Gider boruları yatay olarak uzun bir mesafe kat ediyorsa tıkanma riski yüksektir. Böyle yapılmış olan gider tesisatları daha dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Gider tesisatları aslında bir mühendislik hesabı ile yapılmalıdır. Maalesef günümüzde bu tür uygulamalar çok azdır. Sıhhi tesisat aslında bir bilim dalıdır. Bu bilim dalı, yıllar süren deneyimler ve hesaplamalar sonucu, sıhhi ve daha konforlu bir yaşam sağlamak için vardır. Bizler bu hesaplamalara ve uygulama kurallarına dikkat edersek bu tür sorunlar daha az yaşanır.

            GİDER TIKANMASININ SEBEPLERİ NELERDİR?

            Gider tıkanıklığı sebeplerinden uygulama hataları ile ilgili olanları şöyle sıralayabiliriz;

  1. Hatalı meyil ayarlaması sonucu tıkanma sorunu yaşanır. Gider tesisatı uygulaması yapılırken terazi ile % 1 meyil verilmelidir. Tesisat iyi bir şekilde sabitlenmelidir. Tesisat yapımı sonrasında çalışacak ekiplerin, meyil ayarlarının bozulmasına ve boru kırılmasına sebep olmasının önüne geçilmelidir.
  2. Tesisat kurulumu sırasında kullanılacak malzemenin kaliteli ve et kalınlığı en az 3,2 mm. olan PVC boru olması daha uzun ömürlü bir sistem olmasını sağlar. Tabii PVC boru dışında da atık su boru seçenekleri var. Ben en asgari olanı yazıyorum. Daha iyi bir boru kullanılmasına itiraz etmiyorum.
  3. Gider tesisatı kurulumu yapılırken hortum kullanılması ve bu hortumun çatal bağlantısı yapılırken sistem içine fazla itilmesi. Bu durum da tıkanıklık sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.
  4. Gider tesisatı yapım aşamasında boru içerisine inşaat artıklarının kaçırılması. Bu durum da boru ağızlarının, yapım sırasında kapatılmamasından ortaya çıkmaktadır.

 

Gider tıkanıklığı sebeplerinden kullanıcı hatalarını şöyle sıralayabiliriz;

 

  1. Yoğun ıslak mendil kullanımı tıkanma sebebidir. Islak mendil erimediği gibi boru içinde tutunma ihtimali vardır. Bu da boru içinin kapanmasına neden olabilir.
  2. Gider boruları içine gönderilen her türlü yağ tıkanma sebebidir. Artık yağlarımızı sıvı ise ayrı kaplara koyalım, katı ise çöpe dökelim.
  3. Çamaşır ve bulaşık makineleri bağlanırken atık su hortumları gider tesisatı içine fazla itilirse bu da tıkanmaya yol açabilir.

 

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com