Hizmet / Kanalizasyon Açma

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Kanalizasyon açma işlemi günümüzün sıkça yaşanan sorunları haline gelmiştir. Binalarda kanalizasyon hatlarına, iyice eskimeden, sorun çıkarmadan bakım yapılmaz. Hâlbuki binanın en önemli can damarlarından biridir. İnsan vücudundaki damarlar neyse binanın kanalizasyon hatları da odur. Binalarda en çok sorun çıkaran kanalizasyon hatları yatay döşenen borulardır. Hele özellikle büyük zemin üzerine kurulmuş binaların yatay kanalizasyon hatları kanalizasyon tıkanması riski en fazla olan yerlerdir. Bir de yağmur mazgalları bu hatlara bağlı ise buralarda oluşan lığ, toz, toprak benzeri maddeler tıkanıklık sorunlarına davetiye çıkarır. Tabii insanların çöpe atılacak maddeleri de buralara atması da bu sorunu oluşturan nedenlerden biridir. İstanbul’da tüm bölgelerde kanalizasyon açma işlerini robotla, mekânınıza zarar vermeden en kısa sürede profesyonel ekiplerimizle yapıyoruz.

                Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi profesyonel olmayan kişilerle yapıldığı takdirde borularınız zarar görebilir. Bu işlemin ardından bir de kırılan borularınızı tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz. Kanalizasyon tıkanıklığını açmak için kullandığımız robotlarla hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklık probleminizi çözmekteyiz. Günün her saati İstanbul Kanalizasyon açma işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Bizim gibi bu işi bilen firmalarla çalışmak hem kısa sürede sorunu çözmenizi sağlayacak, hem de sizi başka masraflara sokmayacaktır. Sorunun da ne olduğunu görecek ve ona göre tedbir alarak bir daha bu sorunun yaşanmamasını sağlayabileceksiniz. Profesyonel olmayan kişiler ve aletlerle yapılan müdahaleler sonucunda belki tesadüfen tıkanıklık sorununuz o an için ortadan kalkacaktır. Fakat neden kaynaklı olduğunu anlayamayacaksınız. Konusunun uzmanı ekiplerimizle başkalarının çözemediği problemleri de çözmekteyiz. Örneğin birkaç sefer kanalizasyon tıkanıklığı problemi yaşayan bir restoran müşterimizin problemini çözmek için gittiğimizde sorunun bir daha tekrarlamaması için kamera ile kontrol ederek tıkanıklığı açma tavsiyesinde bulunduk. Bunun sonucunda kanalizasyon hattı içinde ağaç kökü olduğunu gördük. Tabii bunun nedenini anlamakta gecikmedik. Kanalizasyon hattının geçtiği yerlerde ağaç bulunması ve borulardan ufak tefek dediğimiz su sızmalarından dolayı ağaç kökleri buraya kadar gelmiş ve boru içine girmiş. Tabii profesyonel ekibimizde bulunan ağaç kökü parçalama aparatı sayesinde sorunu tamamen ortadan kaldırdık. Daha sonra kamera ile yaptığımız inceleme sonucunda ağaç kökünün artık orada olmadığını gördük. Buradaki görevli arkadaşlar daha önce gelen ekiplerde böyle bir aparatın olmadığını ve kamera ile bakılmadığı için de ağaç kökünün görülmediğini söylediler. Sorun çözme odaklı çalışan firmamız hiçbir zaman kandırmaca, aldatmaca yapmaz. Kanal açma işlemi yapıldıktan sonra hatlarınıza eğer başka bir müdahale gerekiyorsa bununla da ilgili bilgi vererek onayınızın alınmasından sonra gerekirse kırarak sorunu uzun ömürlü bir çözüme kavuşturur. Devamlı müşteri bizi bu sorun için arasın da para kazanalım mantığını hiçbir zaman düşünmeyiz. Arayın en kısa sürede hizmet verelim. 

                Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır? Bunun için öncelikle bizi arayan müşterilerimize eğer varsa kanalizasyon kapağını açmasını öneriyoruz. Çünkü eğer kanalizasyon bacası içi su dolu ise bu sorunu İSKİ’nin 185 nolu hattını arayarak da çözebilirsiniz. Eğer kanalizasyon bacası içi boş ve iç hatların tahliye borusundan su gelmiyorsa sorununuz, bina içerisinde veya binadan kanalizasyon bacasına gelen borulardadır. İç hatlarda bulunan 100 mm. Çapında bir boru ağzından robotla kanalizasyon açma işlemi yapmak için hazırlıklarımızı yaparız. İlk önce parça alma aparatımızı göndeririz. Gönderdiğimiz aparatı geri çektiğimizde, ucundaki parçalardan bize tıkanıklığın sebebinin ne olduğu konusunda bilgi verir. Eğer ucunda yemek yağı kalıntıları geliyorsa yağ parçalayıcı aparatı göndeririz. Arkasından bol su akıtarak parçalanan yağların kanalizasyona gitmesini sağlarız. Eğer ıslak mendil parçaları geliyorsa boru içerisinde ıslak mendil bitene kadar müdahale işlemine devam ederiz. Bazı durumlarda hattınız açılamayabilir. Bunun sebebi genellikle çökmedir. Eski binalardaki kanalizasyon hattınızda ufak su sızıntıları toprakta çökmeye neden olur. Toprak çökünce boru da çöker ve borunun meyili de bozulur. Yeni binalarda yaşanan çökme nedenleri de genellikle hatalı malzeme kullanımı ve hatalı işçiliktir. Yeni binalarda borunun geçeceği yerin derinliğine göre malzeme kullanılmalıdır. Özellikle yerin 2-3 mt. altından geçecek boru hatları evlerde kullandığımız basit borularla yapılmamalıdır. Bu şekilde yapılan boruların üstüne gelen toprağın baskısıyla ezilmesi normaldir. Bazen bölgenin inşaat esnasındaki yapımı sırasında diğer ustaların dikkatsizliği de boruların ezilmesine neden olur. Kanalizasyon hatları binaların en önemli yapı taşıdır. Binalardaki taşıyıcı kolonlar neyse kanalizasyon boruları da odur. Doğru yöntemlerle yapılan boruların tıkanıklık sorunlarının giderilmesi kırmadan dökmeden yapılabilmektedir. Kırmadan kanalizasyon açma işlemi yapabilmemiz için dediğimiz gibi hattınızın doğru yapılmış olması gerekir. Doğru yapılan kanalizasyon hatlarınızın açılmaması mümkün değildir.

                Kanalizasyon çökmesi veya yeni binalarda sık karşılaşılan boru içine beton kaçması sonucu oluşan tıkanıklık sorunlarınızı da teknolojik son sistemlerle çözüyoruz. Bu gibi durumlarda kanalizasyon hattınızın içine öncelikle kamera göndererek sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Eğer sistem içinde kirli su varsa görüntü almamız mümkün olmaz. Fakat kamera ucunda verici olduğu için zeminden dedektörle yapacağımız çalışmayla kamera ucunun geçtiği yerleri noktasal olarak tespit ediyoruz. Yapılan tespitten sonra borunun derinliğini de ölçebiliyoruz. Boru derinlik tespitinden sonra kazı ve kırım çalışmaları için fiyat veriyoruz. Bu şekilde yaptığımız dedektörle kanalizasyon açma işlemi size garanti çözüm sunmaktadır. Çünkü zaten bu tür kanalizasyon tıkanması sorunlarınızın çözümü başka türlü yapılamaz. Çalışmayan ve iflas eden kanalizasyon hatları binayı da yaşanmaz hale getireceği için size çıkaracağımız maliyetle binanızın kurtulmasını göz önüne aldığınızda bu maliyet sizin için önemsiz kalacaktır.

               Kanalizasyon Açma, Kanal Açma, Kanaizasyon Tıkanıklığı Açma, Kanal Tıkanıklığı Açma, Kanalizasyon Açan Firma, Kanal Açan Firma, Kanalizasyon Açan Usta, Kanal Açan Usta, Tıkalı Kanalizasyon Açma, Tıkalı Kanal Açma, İstanbul Kanalizasyon Açma, İstanbul Kanal Açma, Kameralı Kanalizasyon Açma, Kameralı Kanal Açma, Kırmadan Kanalizasyon Açma, Kırmadan Kanal Açma, Robotla Kanalizasyon Açma, Robotla Kanal Açma, Cihazla Kanalizasyon Açma, Cihazla Kanal Açma, Kanalizasyon Açma Servisi, Kanal Açma Servisi, Kanalizasyon Açma Firması, Kanal Açma Firması, Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır dediğinizde çözüm bizde. İstanbul genelinde uzman servis, profesyonel çözüm imkanı firmamızdadır.

 

          Kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarının sebeplerini anlamak çözüm yolunu üretmede daha kolaylık sağlayacaktır. Bana göre kanalizasyon tıkanıklığı problemini oluşturan nedenlerin ilki kullanım hatası kaynaklıdır. Çünkü bilinçsizce ve dikkatsizce kanalizasyon tesisatına atılan atıklar tesisat sistemini tıkamaktadır. Bunların başında ıslak mendil atılması gelmektedir. Hala ıslak mendilin kanalizasyon tesisatına zarar verebileceğini bilmeyenler var. Islak mendil kanalizasyon sistemi içinde erimez. Buna rağmen atılırsa tıkanmaya neden olur. Temizlik bezlerinin yanlışlıkla tuvalete kaçırılması da diğer tıkanma sebebidir. Temizlik yaptıktan sonra temizlik kovası içinde unutulan bezler kirli suyun tuvalete dökülmesi ile kanalizasyon sistemine gider. Bu da tıkanıklığa sebep olur. Hangi kanalizasyon sistemi olursa olsun ıslak mendil ve temizlik bezi atılması sistemi tıkar. Tabii tıkanınca atılan lavabo aç türü kimyasal maddeler de kanalizasyon sistemine zarar verir. Ama maalesef bu durumla karşılaşan birçok insan ilk olarak kimyasal madde ile müdahale ediyor. Bu kimyasal maddeler hem doğamız için hem de kanalizasyon sistemimiz için tehlikelidir. Kimyasal maddeler asit içerdiği için kanalizasyon sistemini yamultabilir, contalarını eritebilir ve kullanım sırasında sizlere de zarar verebilir. Kanalizasyon sistemine dökülen yemek yağları da hatalı bir kullanım şeklidir. Bu sıvı yağlar sistem içinde donarak çap daralmasına neden olur. Zaman geçtikçe iyice daralan iç çeper en sonunda tıkanır. Kanalizasyon açma işlemi için kullandığımız robot cihazla bu yağları parçalayabiliyoruz. Tabii borularınızın kalın olmaması halinde boru kırılması da mümkün. Kanalizasyon tıkanıklığını oluşturan bir diğer neden hatalı imalat ve ucuz malzeme kullanımından dolayıdır. Hatalı imalat yapılan yerlerde sık sık kanalizasyon tıkanması yaşanır. Bu hatalı imalat düzeltilmezse sorun periyodik olarak tekrar eder. Müteahhitlerin, bu konuda bilinçli davranarak ucuz malzeme ve kalitesiz işçilik tercih etmemesi gerekir. İşçilik kalitesi altyapıda çok önemlidir. Çünkü binanın, sorunsuz ve uzun yıllar konfor içinde hizmet verebilmesi için altyapı tesisatı can damarıdır. Bu konuda ucuza kaçmak aslında daha pahalıya mal olacak bir sorunla yüzleşmenize neden olur. Kontrol ve denetimlerin sık sık ve uzman kişilerce yapılması da kanalizasyon sorunlarının yaşanmasını azaltır. Kanalizasyon tıkanıklığını oluşturan bir diğer sebep de dış etkenlerdir. Dış etkenler derken konuyu biraz açalım. Kanalizasyon tesisatlarının geçtiği toprak olan bölgelere gelen yeraltı suları sistemin meyil ayarlarını bozarak sisteme zarar verir. Bu yeraltı suları bazen bina kurulumu sırasında doğal olarak yerden çıkan sular olabilir. Bazen de yan binalardaki kanalizasyon sistemlerinin bozulmasından kaynaklı olarak oluşan sızmalar olabilir. Bu su hareketleri kanalizasyon borularının altındaki toprağı yumuşatır ve çökmesine neden olur. Çöken kanalizasyon hattı da düzeltilmeden bu sorun devamlı tekrar eder. Bazen bu yeraltı sularının giderilmesi için drenaj hattı yapılması çözüm olabilir. Fakat gelen suyun miktarına bakmak gereklidir. 

 

Kanalizasyon Açma

Kanal Açma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Açan Firma

Kanal Açan Firma

Kanalizasyon Açan Usta

Kanal Açan Usta

Tıkalı Kanalizasyon Açma

Tıkalı Kanal Açma

İstanbul Kanalizasyon Açma

İstanbul Kanal Açma

Kameralı Kanalizasyon Açma

Kameralı Kanal Açma

Kırmadan Kanalizasyon Açma

Kırmadan Kanal Açma

Robotla Kanalizasyon Açma

Robotla Kanal Açma

Cihazla Kanalizasyon Açma

Cihazla Kanal Açma

Kanalizasyon Açma Servisi

Kanal Açma Servisi

Kanalizasyon Açma Firması

Kanal Açma Firması

Kanalzasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com