Hizmet / Logar Tıkanıklığı

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Logar tıkanıklığı açma sorununuza robot cihazlarımızla, İstanbul ilçelerinin tamamında 7 gün 24 saat profesyonel usta hizmeti veriyoruz. Acil tel: 0532 412 76 72. Logar veya rögar tıkanıklığı doğru yapılanma oluşmamış yerlerde sıklıkla başınıza gelebilecek durumlardandır. Rögarların tıkanma sebeplerini incelemek bu gibi durumlarla daha az karşılaşmamızı sağlayabilir. Bu sebeplerin başında, rögar çıkışının rögar zeminine çok yakın olmasından dolayı bina atık su tesisatlarından gelen katı pisliklerin rögar çıkış ağzını kapamasından dolayıdır. Bina mahallerindeki kullanıcılar ıslak mendil veya sert tuvalet kâğıtları atmamalıdırlar. Bu gibi kullanım hataları bahsettiğimiz türdeki rögarlarda kesinlikle tıkanmaya sebep olacaktır. Bu durumda olan rögarlarda aslında basit bir işlemle bu sorunu uzun bir süre bertaraf edebiliriz. Yapılması gereken işlem, rögar çıkışına, çıkış kalınlığında bir dirseği ağzı yukarı bakacak şekilde takmaktır. Bu sayede katı atıklar ana kanalizasyon hattına gitmeyecek rögar içinde kalacaktır. Rögar içinde kalan katı atıkların temizlenmesi ise daha kolay olacaktır. Zaten zaman zaman rögar açılarak temizleme işlemi yapılırsa beklenmedik tıkanma sorununun yaşanmasının da önüne geçilmiş olur.

            Rögar tıkanıklığı açma profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Çünkü tıkanıklığın sebebi bazen kullanım hatalarından başka sebeplerle de olabiliyor. Profesyoneller işte bu sebebi, robotla rögar tıkanıklığını açma işlemini yaparken anlayabilirler. Genellikle rögar bağlantıları toprak dolgu içinde olduğu için boru hattında toprak yumuşamasıyla oluşan çökme nedeniyle de rögar tıkanıklığı oluşmaktadır. İşte bu durum robotla rögar tıkanıklığı açma işlemi sırasında ortaya çıkmaktadır. Robotla yapılan müdahalede eğer susta ucunda toprak zerrecikleri varsa işte böyle bir çökme oluşmuş olabilir. Tabii borunun zarar görmüş olmasından dolayı da toprak gelebilir. Her iki durumda da zaten bu bölgenin açılması ve zarar gören borunun yenilenmesi ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

            Rögar tıkanıklığına neden olan etkenlerden biri de kanalizasyon hatlarının civarında bulunan ağaçlardır. Ağaçlar, doğası gereği topraktaki su hareketlerine göre köklenirler. Hatta kimi ağaçların kökleri çok hızlı bir şekilde büyüdüğü için kanalizasyon hattının içine girerler. Tabii bu duruma, borunun ek yerlerindeki ufak sızıntılar da sebebiyet verir. Aslında kanalizasyon hatları yapılmadan önce altına içinde demir bulunan beton yapılırsa ve üzerine kanalizasyon hattı döşenirse çok uzun ömürlü bir sistem olacağı kesindir. Fakat bu konuyla ilgili bir standart veya mevzuat olmadığı için uygulama genellikle toprak üzerine yapılmaktadır. Kanalizasyon hattına ağaç kökü girecek duruma gelmişse bu hattın değişimi zaruri olmuştur. Tabii bizler böyle bir durumda da müşterilerimize geçici olarak kök kesici aparatlarla yardımcı oluyoruz. Fakat kök daha sonraki günlerde tekrar büyüyeceği için boruların değişimi elzemdir. Rögar hatları yapılırken bir önemli husus da kullanılan malzemenin seçimidir. Eğer PVC boru kullanılacaksa kesinlikle et kalınlığı 3,2 mm.’den az olmamalıdır. Eğer korega boru dediğimiz türden boru kullanılacaksa takviyeli olanı kullanılmalıdır. Çünkü boru üreticileri her türlü boruyu üretiyor. Müteahhitler, uygulama esnasında maliyetin ucuzluğu değil de uzun ömürlü olmasını istiyorlarsa kesinlikle bu önerilerime göre uygulama yapmalıdırlar. Çünkü bu iş hatalı yapıldığı zaman yaşanan sıkıntının maddi ve manevi boyutunu kimse kestiremez.

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com