Hizmet / Pimaş Açma

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Pimaş açma sorunları artık zahmetsizce halledilmektedir. Bu sorunlarınızın çözümünde teknolojik robot sistemleri kullanıyoruz. Pimaş tıkanıklığı açma robotla yapılmadığı takdirde kırarak, dökerek yapılabilmektedir. Bu da size yüksek tamir ve onarım maliyeti demektir. Pimaş borularının geçtiği tüm yerleri kırıp boruları değiştirmekrobotla pimaş açma maliyetine göre çok yüksektir. Robotla pimaş tıkanıklığı açmasize hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar. Eskiden tıkalı pimaş açmak için değişim yoluna gidilirdi. Fakat günümüzde bu ihtiyacı karşılamak için Avrupa’dan ithal robot sistemler mevcut. Hala kırarak pimaş tıkanıklığı açmak bilinçsizce yapılan bir işlemdir.

            En çok pimaş tıkanıklığı yaşanan yerlerin başında restoranlar ve oteller gelmektedir. Buralarda yağ tüketimi fazla olduğu için tabak, tencere gibi parçaların yıkanması sonucu pimaş içlerinde yağ birikir ve daralma meydana gelir. Buralarda yağ tutucu kullanılması tavsiye edilir. Tabii yağ tutucunun da periyodik olarak boşaltılması kaydıyla. Yoksa yağ tutucu olması sistemi korumak adına bir fayda sağlamaz. Böyle yerlerde altyapı yapılırken boru seçimi de kalın olmalıdır. Yani çap olarak normalde kullanılandan bir büyük çap seçilmelidir. Ayrıca sistem içine rahatça girilebilecek pimaş ağızları bırakılmalıdır. Bu ağızlardan robot yardımıyla müdahale edilmesi sorunun daha kolay giderilmesini sağlayacaktır.

            Pimaş tıkanıklığı nasıl açılır? Öncelikle sorunu anlamaya çalışarak başlamalıyız. Sorun tuvalette ise bez mi kaçtı, ıslak mendil mi atıldı, yoksa çocuklar yabancı bir cisim mi attı? Bunların sayısını çoğaltabiliriz. Böyle bir durum yaşayan bir müşterimiz bizi aradığında ilk önce sadece kendi kullandığı mı gitmiyor, yoksa üst katlar kullandığında da bulunduğu kattaki giderlerden pis sular geri mi geliyor? Eğer sadece kendi kullandığı pis sular gitmiyorsa pompalama yöntemi ile pimaş açma denenebilir. Bu işlemi yaparken diğer pimaş ağızlarının bir bez parçası ile tıkalı olması gerekir. Bu işlemle diğer ağızlardan hava almasının önüne geçilir. Birkaç sefer ileri geri pompalayarak suyun gidip gitmediği takip edilir. Eğer bu yöntemle açılmaz ise pimaş borusu içine tazyikli su vererek açma yöntemi denenebilir. Yine aynı şekilde bütün pimaş ağızları bezle sıkıca kapatılır ve tazyikli su açılır. Her iki yöntemin de riski vardır. Bu risk, eğer içeri bir bez kaçmış ise bu bezin daha ileriye giderek ilerideki boruyu tıkama ihtimalidir. Fakat bizim kullandığımız robot sistemlerinde böyle bir risk yoktur. Tıkanmış pimaş açmaişlemi uygulanırken diğer borulara zarar verilmemesi de önemlidir. Bu işlem yapılması sırasında pimaş boru türlerine bakılmalıdır. Eğer eski tip ince et kalınlığı olan borular varsa çok dikkatli çalışılmalıdır. Çünkü robotun ucundaki aparat boruyu kırabilir. Kat arasında oluşan tıkanıklıklarda boru içi çeperinin daralmasından dolayı olma ihtimali yüksektir. Bu gibi yerlerde açma işleminin garantisi olmaz. Çünkü bu katılaşmış tuvalet pislikleri pimaş içine sıkıca yapışmış ve kazınarak bile çıkmamaktadır.

 

            Pimaş tıkanıklığı sebepleri nelerdir? Pimaş tıkanıklığı nedenlerini sıralarsak kullanıcılar ve inşaat yapanlar daha dikkatli olacaklardır.

 • Islak mendilin tuvaletlere atılması ve bunların pimaş içlerinde erimemesi.
 • Tuvalet kullandıktan sonra 4-5 lt.’den az su dökülmesi zamanla pimaş içi çeperinin daralmasına ve en ufak bir katı pislikte tıkanmasına neden olur.
 • Yatay pimaş borularında montaj işleminin dikkatli yapılmayışı ve boru ayarlarının bozularak ters meyil oluşması.
 • Yeni binalarda radyal temel içinden giden pimaş borularının doğru sabitlenmediği için kırılması.
 • Yeni binalarda radyal temel içinden giden boruların içine beton vs. maddelerin kaçması.
 • Tadilat yapılan eski binalarda ustaların pimaş içine derz suyu, moloz artığı vs. gibi maddeleri atması.
 • Toprak içinden giden pimaşların contasız takılması sonucu oluşan su sızmalarının toprak çökmesine yol açması.
 • Yine bahçede toprak içinden giden borularda conta takılmaması sonucu oluşan sızmalar ağaç köklerini kendine çeker ve ağaç kökü boru içine girer, burada büyüyerek boruyu tıkar.
 • Yeni binalarda yine toprak içinden giden borunun toprak derinliğine dayanıklı olarak seçilmeyip ince etli boru seçilmesi ve borunun ezilmesi.
 • Mutfakta tabak, tencere gibi aletlerin temizliği sırasında yağların pimaş içine gitmesi.
 • İşyerlerinde çalışanların pimaş içine yabancı cisimler atması.
 • Evlerde halı yıkanması sonucu çıkan halı tüylerinin pimaş içine takılması.
 • Helâ taşlarına koku gelmemesi için takılan plastik klepelerin kırılarak pimaş içine kaçması.
 • Ufak çocukların helâ taşı veya klozetlere oyuncak atması.
 • Temizlikçi çalışan yerlerde temizlikçilerin kovadaki pis suyu bezle beraber dökmesi.
 • Klozet kenarına takılan plastik koku verici ürünlerin pimaş içine kaçması.
 • Yağmur pimaşlarına çatıdan gelen yabancı cisimlerin kaçması.
 • Yağmur pimaş hatlarına bağlanan balkon giderlerinin hortumla bağlı olanlarında hortumun pimaş içine fazla sokulması.

 Tüm bu nedenler ve daha fazlalarının çözüm noktası firmamızdır. Pimaş açma işleriniz için İstanbul ilçelerinin tamamında 7/24 hizmet vermekteyiz.

         Pimaş Açma, Pimaş Tıkanıklığı Açma, Pimaş Tıkanıklığı, Tıkalı Pimaş Açma, Pimaş Açan Firma, Pimaş Açıcı, İstanbul Pimaş Açma, Robotla Pimaş Açma, Kırmadan Pimaş Açma, Pimaş Açan Usta, Kameralı Pimaş Açma, Cihazla Pimaş Açma, Pimaş Açma Firması, Pimaş Açma Servisi denince firmamız gelir.

         Vermiş olduğumuz servis hizmetimiz bilgilendirici, doğru yönlendirici ve garantilidir. Garantili denince biraz açıklama yapmamızda fayda var. Pimaş tıkanıklığı sorunları çeşitli şekillerde olmaktadır. Bu nedenle garanti verilebilen ve garanti verilemeyen robotla pimaş açma işlemleri ayrıdır. Garantili robotla pimaş açma işlemi istenirse kamera ile görüntüleme yapıldıktan sonra durum netleşir. Görüntüleme sonucuna göre garanti durumu değişir. Bu şu demektir; atık su tesisatınız usülüne uygun yapılmış ise robotla yapılan müdahaleden sonra boru içi boşalmış ve atık su olmaması gereklidir. Bu durumda işlem garantilidir. Diğer seçenekte ise eğer robotla yapılan müdahale sonucunda hala boru içinde atık su kalıyor ise atık su tesisatı hatalı bir durumdadır demektir. Bu durumda atık su tesisatı düzeltilirse ancak garanti verilebilir.

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com