Hizmet / Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Tuvalet tıkanıklığı problemi yaşamayı hiç istemediğimiz en kötü sorunlardan biridir. Böyle bir durumla karşılaştığımızda hemen tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için harekete geçeriz. Çünkü tuvaletler en önemli ihtiyaç alanlarımızdan biridir. Tuvalet kullanımı aslında bazı önemli püf noktalarını içerir. Örneğin tuvalet kullanımı sonrası tuvalete belli bir miktar su dökülmelidir. Bu miktarı şöyle düşünmeliyiz. Evlerimizdeki klozetin arkasında bulunan bir su deposu vardır. Bu deponun ne kadar su aldığını biliyor muyuz? Yaklaşık 5-6 lt. civarı su alır. Klozetleri dizayn eden mühendisler yaptıkları hesaplamalarda katı pislikleri en az 5-6 lt. suyun basıncıyla tahliye ettiğini görmüşler ve ona göre dizayn etmişlerdir. Peki biz evlerimizde bu kurala uyuyor muyuz? Uymadığımız takdirde başımıza ne geleceğini biliyor muyuz? Bu noktaya dikkat etmediğimiz durumlarda ana kolon hattı dediğimiz pis su borularımızda daralma meydana gelir. Çünkü tuvalet pislikleri boru içine tutunur ve iç çeperi daraltır. Bu daralmanın bize etkisi yaklaşık 15-20 yıl sonra gelebilir. Yoğun kullanıma göre düşünürsek daha da kısa olabilir. İşte böyle bir durum olduğunda suda eriyen bir tuvalet kâğıdı bile tuvalet tıkanmasına neden olur. Bu tür tıkanma sorunlarını robotla tuvalet açma işlemi yaparak çözmek mümkündür. Fakat boru içindeki yapışmış bu tortuları yerinden sökmek mümkün değildir. Çok nadir sökülen yerlerde de risklidir. Çünkü aşağıya düşerek diğer katları tıkaması veya borunun kırılma ihtimali olasıdır. Böyle durumlarda garanti çözüm boru değişimi olacaktır.

            Tıkalı tuvalet açmak zor bir işlemdir. Çünkü biriken sudan dolayı hiçbir şey görülmez ve ne yapacağımızı bilemeyiz. Hele bir de ana hatta oluşan tıkanıklık sorunu varsa üst katlarda kullanılan pis sular da bizim giderlerimizden taşar. Böyle bir durum karşısında evimizde çok kötü bir görüntü ve ciddi mali zararlara maruz kalırız. Yaşadığımız üzüntüden hiç bahsetmiyorum. Fakat bizim kullandığımız robotlar sayesinde bu sorun kolayca halledilir. Tuvalet açma için bizi aradığınızda en kısa sürede gelerek bu zararlara uğramaktan sizleri kurtarırız. Böyle bir durumda talep edilen ücret, yaşayacağımız zararların yanında küçük bir meblağ olacaktır.

           

            Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Bu duruma basit çözüm önerileri getirebiliriz. Kendi imkânlarımızla yapabileceğimiz yöntemler şunlardır;

 • Pompalama yöntemi.
 • Su basma yöntemi.
 • Hava basma yöntemi.
 • Nalburlarda satılan sustalarla müdahale yöntemi.

Öncelikle 1. Yöntem olan pompalama yöntemi hakkında bilgi verelim. Pompalama yapmadan önce bütün gider ağızları sıkıca bir bez veya poşet yardımıyla kapatılmalıdır. Çünkü eğer böyle yapmazsak diğer ağızlardan hava alacağı için etkisi az olacaktır. Pompayı tuvalet ağzına hava almayacak şekilde yapıştırınız. İleri geri pompalamaya başlayabilirsiniz. Bu yöntemden sonuç alamadıysanız 2. Yöntem olan su basma yöntemini deneyebilirsiniz. Burada da aynı pompalama yaptığımız ağızdan hortum sokarız. Yine hava almayacak şekilde etrafını bez veya poşetle kapatırız. Hortumu tazyikli su verebileceğimiz bir musluk ağzına takarız. Musluğu sonuna kadar açarak bekleriz. Yalnız bu işlemi tek başınıza yapmamanızı öneriyoruz. Çünkü su bastığınız ağız dışındaki diğer giderlerden geri su gelebilir. Bu durumda evinizi su basar. Bu yöntemin benzeri 3. Yöntem de hava basma yöntemidir. Aynı şekilde uygulama yapabilirsiniz. Tabii bunun için güçlü bir kompresöre sahip olmanız gerekir. En son yöntemimiz olan sustayla müdahale yöntemi bizim robotlarımızın uyguladığı yöntemin benzeridir. Sustayı döndürerek gider içine gönderiyoruz. Sorunlu bölgeye ulaştığında sustanın ilerlemediğini görürsünüz. Bu durumda fazla sıkıştırmadan çekmelisiniz. Çünkü sıkıştığı takdirde kurtarmanız zor olur. Bu teller demir alaşımlı olduğu için sıkışıp çektiğinizde uzama yapar ve çok zorlarsanız kopar. Bu da bu yönden riskli bir yöntemdir. Tıkanan tuvalete Lavabo aç türü asit içeren maddelerden dökülmesini tavsiye etmiyoruz. Çünkü geri tepme ihtimali vardır. Yaralanabilirsiniz. Yavaş giden ama hattı açık olan yerlerde denenebilir.

           Tuvalet tıkanıklığı sebepleri nelerdir? Sebepleri bilirsek bu sorunla karşı karşıya kalmamak için tedbirler alabiliriz.

 • Suda erimeyen ıslak mendil türevi maddelerin atılması.
 • Tuvalet kullanımı sonrası dökülen su miktarının azlığı.
 • Saç kılı, halı tüyü gibi maddelerin olduğu suyun tuvalete dökülmesi.
 • Tuvalet ağzına takılan koku giderici kapakların kırılarak içine kaçması.
 • Küçük çocukların, oyuncak veya tıkama ihtimali olan yabancı cisimleri tuvalete atması.
 • İşyerlerinde çalışanların, tekstil ürünleri gibi imalat yaptıkları ürünlerin kalıntılarını tuvalete kaçırması.
 • Pis su boru tesisatını yapan ustaların montaj sırasındaki meyil hataları.
 • Tuvalet boru bağlantısının uzun yatay boru ile ana hatta bağlanması.
 • Tuvalet hattı üzerine bağlanan yer süzgeci hortumunun, hattın içine fazla itilmesi.
 • Tadilat veya inşaat sırasında ustaların derz şerbeti veya harç suyunu tuvalete dökmesi.
 • Standartlara uygun olmayan boru kullanımı.
 • Pis su tesisatı yapımı sırasında boru çaplarının yanlış seçimi.
 • Evlerde çalışan temizlikçilerin dikkatsizliği sonucu temizlik kovası içindeki bezi görmeden tuvalete dökmeleri.
 • Tuvalet hattına mutfak hattının bağlanması ile mutfak yağlarının sebep olduğu tıkanıklığın tuvalete yansıması.

           Kırmadan tuvalet açma işleminin yapılabilmesi için robotla müdahale edilmesi gerekir. Kendi yöntemlerinizle yaptığınız işlemler sonucu tuvalet tıkanıklığı açma konusunda başarılı olamadıysanız hiç üzülmeyin. Bizi arayın en kısa sürede gelerek profesyonel olarak müdahale edelim. İstanbul tuvalet açma konusunda tüm ilçelerde 7/24 hizmet veriyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Tıkalı Tuvalet Açma, Kırmadan Tuvalet Açma, Robotla Tuvalet Açma, Tıkalı Tuvalet Temizleme, İstanbul Tuvalet Açma işlemlerinizi en kısa sürede ve profesyonel bir yaklaşımla hallediyoruz. Hem de her türlü teknik techizat ve donanımlarla daha uygun maliyetlerle. Yapmış olduğumuz çalışma ile her tarafı kırma, dökme, dağıtma derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Bu cihazların bulunmuş ve tarafımızdan kullanılıyor olması tüketiciler için bir nimettir. Bu cihazlar olmasaydı, evinizin her tarafı kırılacak ve daha yüksek maliyetle Tuvalet Tıkanıklığı sorunlarınızı yaptıracaktınız.

            Tuvalet Açma Fiyatları konusunda her müşteri bilgilendirilmek ve bu doğrultuda araştırma yapmak ister. Telefonda verilen düşük fiyat size cazip gelebilir. Fakat yapılacak işlemi sorgulamadan çağrılan firmanın yaptığı müdahaleden birkaç gün sonra sorun tekrarladığı zaman aynı ücreti tekrar vermeniz gerekebilir. Bu nedenle bu işin uzmanı kişiler size daha doğru hizmet verirler. Burada ücret değil yapılacak iş kıyaslaması yapmak daha doğrudur. Sadece ücret açısından bakılarak çağrılan firmalara devamlı bu ücreti vererek abone olabilirsiniz. Halbuki hiçbir tesisat sorunu kronik değildir. Mutlaka çözümü vardır. Sadece robotla tuvalet açma işlemi yapan her firma sizi bu konuda bilgilendirmeyebilir. Böylece sorunu kökünden değil geçici çözümle halletmiş olursunuz. Bu şekilde bu firmalara abone olursunuz.

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com