Pimaş borularında yaşanan tıkanıklıkların epey can sıkıcı olduğunu biliyoruz. Farklı nedenlerden kaynaklanan ve tesisatı kullanılmaz hâle getiren tıkanıklıklar giderilmezse bir süre sonra sorunun büyümesine neden olup tüm tesisatı tehlikeye atabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bizden yardım alabilirsiniz. İstanbul içinde 35 aracımız ve uzman ekibimizle lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veriyor, pimaş borularındaki tıkanıklıkları modern yöntemlerle açıyoruz.

Siz de pimaş borularda meydana gelen tıkanıklıkların nedenlerini ve çözüm yollarını merak ediyor, sunduğumuz hizmet hakkında bilgi almak istiyorsanız detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Pimaş Boruları Neden Tıkanır?

"Pimaş borusu neden tıkanır?" diye merak ediyorsanız bunun bazı sebeplerine kısaca değinelim:

 • Temizlik malzemeleri, günlük ped ve sünger gibi malzemelerin gidere atılması tıkanıklığa neden olabilir.
 • Gideri tıkamayacağı düşünülen saç kalıntıları ve organik atıklar zamanla birikerek pimaşları tıkayabilir.
 • Tesisat kurulurken borulara yeterli eğim verilmezse bir süre sonra irili ufaklı maddeler pimaşta birikebilir. Bu durum bir süre sonra tıkanıklığa neden olabilir.
 • İnşaat ya da tadilat sırasında kullanılan malzemelerin gidere dökülmesi pimaşlarda tıkanıklık yaratabilir.
 • Suda erimeyen peçete, ıslak mendil ve tuvalet kâğıdı gibi ürünler gidere atıldığında bir süre sonra pimaşta tıkanıklık oluşabilir.

Pimaş tıkanıklıkları genellikle kullanıcı hatasından dolayı meydana gelir. Siz tıkanıklığa yol açmasanız bile aynı apartmanı paylaştığınız kişilerin dairelerinde gerçekleşen tıkanıklıklar, sizin tesisatınızı etkileyebilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız komşularınızla ortak bir plan belirleyip çözüm için beraber hareket edebilirsiniz.

Pimaş Aç Kimyasalları Tıkanıklığı Giderir mi?

"Pimaş boru tıkalı nasıl açarım?" diye düşünenler, kimyasal malzemelerden yardım alarak bu problemi ortadan kaldırmaya çalışabilir. Basit nedenlerle meydana gelen tıkanıklıklarda işe yarayabilen bu yöntem, büyük çaplı sorunlar için yeterli değildir.

Pimaş Aç Kimyasalları Zararlı mı?

Çeşitli borularda meydana gelen basit tıkanıklıkları açan kimyasal malzemelerin muhtemel yan etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Eğer tıkanıklığa neden olan cisim çok büyükse ve uygulama sonrasında tıkanıklık açılmazsa su ters yönde hareket ederek eve girebilir. Bu nedenle pimaş açıcı kimyasalların kontrollü kullanılması gerekir.
 • Bu kimyasalları solumak çeşitli akciğer hastalıklarına neden olabilir.
 • Kimyasalların gereğinden fazla kullanımı tesisata zarar verebilir.
 • Bazı kimyasal açıcılar cilde direkt olarak temas ettiğinde çeşitli reaksiyonlara yol açabilir.

Özetlemek gerekirse pimaş aç kimyasallar tıkanıklığı giderme çabasında öncelik hâline getirilmemesi gereken malzemelerdir. Yeni nesil yöntemler sayesinde herhangi bir kırma işlemi yapmadan ve kimyasal malzeme kullanmadan tıkanıklıkları açmak mümkündür.

Robotla Pimaş Tıkanıklığını Nasıl Açıyoruz?

Tıkalı pimaş açma servisi olarak çeşitli teknolojik cihazlardan ve modern yöntemlerden yardım alıyoruz. Fayanslara, derzlere ve tesisata zarar vermeden çalışıyoruz. Deneyimli ekibimiz tarafından kullanılan cihaz ve robotlarla detaylı bir analiz gerçekleştiriyoruz.

Varsayım ya da olasılıklar üzerinden değil, somut delillere dayanarak sorun çözen teknik ekibimiz, tıkanıklığın yaşandığı pimaş borusunu tamamen temizler. Böylece tıkanıklığın yeniden nüksetme ihtimali neredeyse sıfıra indirilir. 

Hangi Tür Pimaş Tıkanıklıklarını Açıyoruz?

Kameralı pimaş açma yöntemiyle açtığımız tıkanıklıklar şunlardır:

 • Alaturka, alafranga ve pisuvarda gerçekleşen tuvalet gider tıkanıklığı,
 • Lavabo gider borusu tıkanıklığı,
 • Banyo süzgeç gideri tıkanıklığı,
 • Duşakabin gideri tıkanıklığı,
 • Balkon ve teras gideri tıkanıklığı,
 • Bina ana hat gideri tıkanıklığı,
 • Otopark gideri tıkanıklığı.

Pimaş Açma İşleminde Kullandığımız Cihazlar

Pimaş açma işleminde kameralı görüntüleme cihazlarını ve gider açma robotlarını kullanıyoruz. Bu elektronik aletler hata payını en aza indirdiği için birçok tıkanıklığı rahatlıkla açabiliyoruz.

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazı: Yüksek çözünürlüklü kameraya sahip boru görüntüleme cihazı, tesisatın içini anlık gözlemleme imkânı tanıyor. 

Gider Açma Robotu: Pimaş tıkanıklığı açma uygulamasında işimizi kolaylaştıran gider açma robotları, organik ya da inorganik maddelerden ötürü meydana gelen problemleri çözüyor. Soruna neden olan durumu tespit ettikten sonra gider açma robotunun ucuna soruna yönelik doğru aparatı takıyoruz. Temizlik bezi, günlük ped, havlu ya da sünger gibi inorganik cisimleri tesisatın içinden çıkarabiliyoruz. Yemek yağı, kum ya da alçı gibi maddeler söz konusuysa tıkanıklığı parçalıyor ve tesisatın yeniden çalışır hâle gelmesini sağlıyoruz.

Pimaş Görüntüleme İşlemi

Tesisat Doktoru olarak bu işlemi uygularken şu adımları atıyoruz:

 • Ev sahibinin şikâyetini dinliyoruz ve yaşanan problem hakkında fikir sahibi oluyoruz.
 • Tıkanıklık şüphesi bulunan alanı özenle muayene ediyoruz.
 • Boru görüntüleme kamerasıyla tesisatın içini detaylıca inceliyoruz. Tıkanıklığa neden olan cismi tespit ediyor ve ev sahibine gösteriyoruz. 
 • Muayene sona erdikten sonra çözüm için kullanılması gereken ekipmanları ve aparatları belirleyip tıkanıklığı açıyoruz.
 • İşlem sona erdikten sonra kamerayı yeniden devreye sokuyoruz ve tesisatı son kez kontrol ediyoruz.
 • Tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olunca işlemi sonlandırıyoruz.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş açma ücretleri aşağıdaki kriterlere göre değişebilir: 

 • Uygulama sırasında çalışacak personel sayısı,
 • Tıkanıklığın gerçekleştiği yer,
 • İşlem için harcanması gereken süre,
 • Uygulama için gereken cihazlar, makineler ve aksesuarlar.

Tesisatın önemli bir parçası olan pimaşlarda yaşanabilecek tıkanıklıklar çözülmezse uzun vadede sizi maddi anlamda ciddi bir zarara sokabilir. Böylesi durumlarla karşılaşmamak için pimaş tıkanıklıklarına hızlıca müdahale etmenizi öneriyoruz. Sorunu görmezden gelmeniz durumunda ortaya çıkabilecek bilanço, pimaş açma fiyatlarıyla karşılaştırıldığında çok daha yüksek olacaktır. Alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından pratik biçimde açılan pimaş tıkanıklıkları, sizi daha büyük masraflardan kurtarabilir. 

Sık Sorulan Sorular

1. Ne kadar sürede adresimde olursunuz?

İstanbul'un tüm semtlerine yaklaşık iki saat içinde ulaşabiliriz.

2. Pimaş tıkanıklığı açılmazsa ücret öder miyim?

Hayır. Pimaş tıkanıklığını açamazsak herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

3. Pimaş tıkanıklığı açıldıktan sonra kamerayla görüntüleme yapıyor musunuz?

Evet. Tıkanıklık açıldıktan sonra kamerayı yeniden tesisata sokuyoruz ve pimaşı son kez kontrol ediyoruz. Tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olmadan işlemi sonlandırmıyoruz.

4. Pimaş tıkanıklığı açma işlemi tahmini ne kadar sürer?

İşlem süresi ortalama 45 dakikadır. Tıkanıklığın derinliği ve yarattığı etki bu süreyi etkileyebilir. Basit nedenlerden ötürü gerçekleşen tıkanıklıklar sadece birkaç dakika içinde açılabilirken binanın ana hattında meydana gelen pimaş tıkanıklıkları daha fazla zaman ve emek ister.

5. Hangi durumlarda pimaş tıkanıklığı açılmaz?

Boru çöktüğünde, tesisat içerisinde harç, beton ve ağaç kökü biriktiğinde pimaş tıkanıklıkları açılamayabilir. Böylesi durumlarda boruyu değiştirmek gerekebilir. Ayrıca pimaş boruları eskidiğinde, delindiğinde ya da yıprandığında onarılmalı, eğer onarım yapılamıyorsa değiştirilmelidir.

Tesisat Doktoru'nu Çağırın

Pimaş borular, farklı tesisat türlerinin doğru çalışmasını sağlar. Bu borularda meydana gelebilecek tıkanıklıkları çözmek için hem teknolojiden yararlanmak hem de deneyimli bir personel kadrosuyla çalışmak gerekir. Tesisat Doktoru olarak yeni nesil teknolojilerden yardım aldığımız ve uzman bir ekiple çalıştığımız için pimaş açma firmaları arasında öne çıkmayı başardık!

Siz de pimaş borularınızda oluşan tıkanıklıklar için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mobilyalara, tesisata, fayansa ve duvar kaplama malzemelerine zarar vermeden çalışan ekiplerimiz; tıkanıklığın yerini dakikalar içinde tespit edip doğru yöntem ve ekipmanı kullanarak sorunu hızlıca ortadan kaldırır. Risksiz ve hızlı çözümler sunan yöntemlerimiz sayesinde tesisatınızı gönül rahatlığıyla kullanabilir, tıkanıklığı açtıktan sonra sisteme yeniden su verebilir ve günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hemen Servis Çağır!
Tuvalet tıkanıklığı acil müdahale gerektirir - İstanbul'un neresinde olursanız olun, kısa sürede kapınızdayız! Telefon ya da WhatsApp yoluyla bize ulaşmanız yeterli, tuvalet tıkanıklığınıza hızlı ve etkili çözümler sunuyoruz.