Müşteri desteği
SORU VE CAVAPLAR
✨ Haziran ayı indirimleri ✨ Su kaçağı tespiti ve Tıkanıklık açma işlemlerinde %10'a varan indirimi kaçırmayın Hemen ara

Asit tıkalı boruyu açar mı?

DG
Deniz Güngör
Soru sahibi

Asit bazlı ürünler tıkalı olan gider borularını açar mı? Kimisi borulara zarar verir diyor kimisi birşey olmaz diyor. Mutfak lavabo gideri sık sık tıkanır gibi oluyor bende kullanıyorum.

En iyi yanıt
Fuat Yıldırım en iyi yanıt veren Fuat Yıldırım
TesisatDoktoru.com Uzmanı

Asit bazlı ürünlerin tıkanmış gider borularını açma konusundaki etkinliği ve güvenliği tartışmalı bir konudur. Bu ürünler, özellikle yağ, saç ve gıda kalıntıları gibi organik maddeleri çözmekte etkili olabilir, ancak bazı durumlarda borulara zarar verebilirler. Bu konuda bilmeniz gereken bazı önemli noktalar:

  • Etkinlik: Asit bazlı gider açıcılar, tıkanıklıkları çözmek için güçlü kimyasallar içerir. Bu kimyasallar, tıkanıklığa neden olan maddeleri parçalayabilir ve giderin açılmasına yardımcı olabilir.
  • Boru Malzemesine Zarar Riski: Eski veya zayıf borular üzerinde asit bazlı ürünlerin kullanılması, boruların zarar görmesine neden olabilir. Özellikle plastik borularda, asitlerin aşındırıcı etkisi boruların yapısını zayıflatabilir ve su kaçağı sorununa neden olabilir.
  • Sağlık ve Güvenlik Riskleri: Asit bazlı ürünler ciddi sağlık ve güvenlik riskleri taşır. Bu ürünler deri, göz ve solunum yolları için zararlı olabilir ve kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

Asit bazlı ürünleri basit tıkanıklıklarda kullanılması sorun teşkil etmez. Fakat, aşırı kullanım tesisat borularına zarar verme riskini arttırır. Bu sebeple, sorunu kökten çözüme kavuşturmak için profesyonel destek veren firmalardan kameralı sistemler yardımıyla tıkanıklığın tamamen çözmek daha mantıklıdır.

İstanbul'da ikamet ediyorsanız WhatsApp canlı destek üzerinden veya telefon numaralarımızı arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Aşağıda tıkalı gideri açmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemleri içeren sayfalarımız mevcut, bu sayfalara göz atabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Evde 7 Basit Yöntem

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Evde 8 Basit Yöntem

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?: Evde 6 Basit Yöntem

Balkon Gideri Nasıl Açılır?: Evde 5 Pratik Yöntem

Bu cevap yardımcı oldu mu?
Yanıtlar

Yanıtlar

Asit tıkalı boruyu açar mı? sorusuna verilen yanıtlar
Bu soruya yanıt verebilir veya benzer soruna sahipseniz sorunuzu yazabilirsiniz.
Yanıtla veya Sorunu Sor

Yanıtınız veya Sorunuz

Bu soru hakkında başka yanıt bulunamadı.