Hizmet / PİMAŞ GÖRÜNTÜLEME

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Pimaş görüntüleme konusunda İstanbul ilinin tüm ilçelerinde profesyonel ve uzman ekibimizle hizmet veriyoruz. Acil tel: 0532 412 76 72. Bugünden onbeş sene kadar önce pimaş görüntüleme yapabilme imkanımız yoktu. Pimaşlarda veya kanalizasyon hatlarında oluşan sorunları çözmek için hattın tamamını değiştirmek zorunda kalıyorduk. Bu durumda da müşterilerimize hayli yüksek bir maliyet çıkıyordu. Fakat günümüzde bu durum daha az ortaya çıkmaktadır. Çünkü bazen basit nedenlerden dolayı da bu tür tıkanıklık problemleri oluşmaktadır. İşte bu nedenle pimaş görüntüleme yaparak sisteminizin tıkanma sebebi anlaşılır ve ona göre müdahale yapılır. Bazen pimaş içine düşen sert cisimlerden veya zamanla boruya yapışan kireç tabakasından olduğu da görülmüştür. İşte böyle durumlarda sık sık tıkanma sorununuz gündeme gelecektir. Peki bu durumlarda ne yapılabilir? Böyle durumların kökünden çözülebilmesi için kamera ile görüntüleme yaptığımızda eğer bu gibi sebepler nedeniyle tıkanma olduğunu gördüysek dedektör cihazımız ile kameranın olduğu yeri tespit eder ve ona göre tespit edilen yeri noktasal olarak kırar ve daha az hasarla ve daha doğru çözümle sizi bu sorundan kurtarmış oluruz.

            Pimaş görüntüleme yapmak, aynı zamanda atık su tesisatınızdan kaynaklı su kaçağı problemlerinizi de tespit etme konusunda da yardımcı olabilmektedir. Bazen atık su tesisatlarının dış cepheye bakan taraflarda mantolama yapılması sırasında zarar gördüğü de tespit edilmiştir. Mantolama yapıldıktan sonra üstü kapanan atık su borularınız yağmur yağdığında su sızıntısı oluşturmakta ve bu da dışarıdan gözle tespit edilemeyen sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu durumlarda da pimaş görüntüleme yaparak sorunu lokal olarak çözmek mümkün olacaktır. 

         Bina içinde ve bina dışında bulunan pimaş boruları yıllar içerisinde deformasyona uğrar. Bu durumda hem su sızıntıları hem de tıkanıklık problemleri başgösterir. Su sızıntıları bazen öyle tehlikeli boyutlara ulaşır ki yan binalara bile sirayet eder. Yan binaların bodrum katlarında rutubetlenme ve su akıntıları görülür. Bu tür durumlar çok rahatsız edicidir. Böyle bir sorunla uğraşmak kimsenin hoşuna gitmez. Kamera ile görüntüleme yaparak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Devamlı meydana gelen tıkanma sorunlarının da çözümünde Pimaş Görüntüleme yapmak yol gösterici olacaktır. Çünkü dikey pimaşlarda bile daralma sorunları olmaktadır. Dolayısı ile her tıkanma problemi aslında bir tesisat sorunu olduğunun habercisidir. Bunu anlamanın en kolay yolu kameralı pimaş görüntüleme yapmaktır. Kameralı Görüntüleme yaparak görülen bu daralma sonucunda boru değiştirilmeden bu sorundan kurtulmak mümkün değildir. Robotla yapılan müdahale boruya da zarar verebilir. Bu durumda boru kırılır ve yine borunun değişimi gündeme gelir. Yatay olarak döşenmiş pimaş hatları da zamanla bozulmaktadır. Bu duruma, boru etrafına gelen sular ve ağaç kökleri de sebep olmaktadır. Borulardan geçen atık suların sızması da bu duruma neden olur. Bu suların sızma nedeni asit içeren kimyasal maddelerin çok kullanımı da olabilmektedir. Bu asit içeren maddeler contalara zarar verir ve sızmalar başlar. Bu sızmalar ağaç köklerini de buraya çeker. Zamanla buraya gelen ağaç kökleri boru içine de girebilir. Boru içinde büyümeye devam eden ağaç kökleri boru iç çeperini daraltır ve tıkanmaya neden olur. Pimaş Görüntüleme yaparak görülebilen ağaç kökleri, kök parçalayıcı aparatlarla temizlenebilir. Pimaş Tıkanıklığı Görüntüleme, Tıkalı Pimaş Görüntüleme, İstanbul Pimaş Görüntüleme, Kameralı Pimaş Açma, Pimaş Görüntüleme Firması, Pimaş Görüntüleme Servisi, Pimaş Görüntüleme Hizmetleri, Mutfak Pimaşı Görüntüleme, Lavabo Pimaşı Görüntüleme, Tuvalet Pimaşı Görüntüleme işleriniz için her an bize ulaşabilirsiniz.

 

Pimaş Görüntüleme

Pis Su Borusu Görüntüleme

Tıkalı Pimaş Görüntüleme

Tıkanmış Pimaş Görüntüleme

Kameralı Pimaş Görüntüleme

Cihazla Pimaş Görüntüleme

İstanbul Pimaş Görüntüleme

Pimaş Görüntüleme Firması

Pimaş Görüntüleme Firmaları

Pimaş Görüntüleme Servisi

Pimaş Görüntüleme Ustası

 

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com