Tuvalet tıkanıklığı sorunu ofis, iş yeri ve ev gibi yaşam alanlarında her an meydana gelebilir. Bu sorun çözülmediği zaman hem günlük yaşam olumsuz etkilenir hem uzun vadede binaların zarar görmesine neden olabilir. Tuvalet tıkanıklığını kendiniz açmayı denemek isterseniz sizin için hazırladığımız "Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Evde 8 Basit Yöntem" isimli rehberimize göz atabilirsiniz. Bu noktada şu hatırlatmayı yapmak gerekir: Günlük ped, bebek bezi, sünger ve sarı bez gibi inorganik cisimlerin tuvalet tesisatına girmesiyle oluşan tıkanıklıklarda rehberimizde yer alan yöntemler önerilmez.

Siz de tuvalet tıkanıklığı probleminiz için profesyonel hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazları ve kanal açma robotlarımız ile yaşadığınız problemi en kısa sürede çözebiliriz.

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazıyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tesisatın tıkanmasına neden olan cisimlerin tam olarak nerede olduğunu bulmak için bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazları sıklıkla kullanılır. Halk arasında kanal görüntüleme kamerası olarak da bilinen bu cihazlar sayesinde farklı ölçülere sahip boru ve kanalların iç yüzeyini incelemek mümkündür.

Kanal görüntüleme kameraları kullanılırken şu aşamalar takip edilir:

1. Ön Hazırlık

Muayene işlemine başlamadan önce tuvalet giderinin temizlenmesi ve uygulama için hazırlanması gerekir. Zamanı nitelikli biçimde kullanabilmek adına bu işlemlerin ekibimiz gelmeden önce ev sahibi tarafından gerçekleştirilmesini öneriyoruz. Uygulamaya başlamadan önce gerçekleştirilen işlemler şu şekildedir:

 • Klozet içindeki kirli suyun tahliye olması beklenir.
 • Su gitmiyorsa maşrapa ya da paspas yardımıyla su tahliye edilir.
 • Klozet içindeki kalıntılar mümkün mertebe temizlenir.
 • İşlem öncesinde sifona dokunmamak gerekir.
 • Temizlik işlemi bittikten sonra daireye su veren vana kapatılır. 

Uygulamanın ön hazırlık aşaması bittikten sonra profesyonel ekibimiz kamerayı hazırlamaya başlar.

2. Kameranın Hazırlanması

Standart kameralardan daha küçük ve hafif olan kanal görüntüleme kameraları, erişilmesi zor yerlere ulaşabilir. Bu kameraları kullanıma hazır hâle getirmek için şu adımlar izlenir:

 • Kameranın lensini kapatan koruyucu çıkarılır.
 • Kamera özel bir kablonun ucuna takılır.
 • Kameranın görüntü alıp almadığı ve bilgisayar bağlantısı kontrol edilir.

3. Muayene, Kayıt ve Sorun Belirleme

Sistemin doğru biçimde çalıştığını teyit edildikten sonra uzman kadromuz aşağıdaki işlemleri uygular:

 • Kamera, esnek kablolar aracılığıyla klozet deliğinden ya da giderden içeri sokulur.
 • Aydınlatma özelliği sayesinde karanlık bölgelerden detaylı görüntü alınır.
 • Alınan görüntüler anlık biçimde bilgisayar ekranına yansıtılır.
 • Tesisatın durumu incelenir. Tıkanıklığın nerede olduğu belirlenir ve sorun teşhis edilir.

4. Raporlama ve Onarım

Ekibimiz sorunun ne olduğunu net biçimde bulduktan sonra tıkanıklığı çözmek için en uygun yöntem belirlenir. Ardından şu konular hakkında ev sahibine bilgi verilir:

 • Tıkanıklığın kaynağı,
 • Problemin çözülmemesi hâlinde oluşabilecek sorunlar,
 • Tamir için yapılması gereken işlemler,
 • Tamirin tahminî süresi,
 • Onarım sırasında fayans kırmak, zemini kazmak gibi işlemler yapılacaksa bu hasarın ne kadar genişlikte bir alanı kapsayacağı.

Gerekli açıklamalar yapıldıktan sonra ekibimiz ev sahibinden onay alır ve onarım işlemine başlar. Kırma işlemi uygulanacaksa testere ve keski gibi aletlerden yardım alır. Bazı tıkanıklıkları fayansı kırmadan, duvarı delmeden ya da zemini kırmadan açmak mümkündür.

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazının Sunduğu Avantajlar

Kanal görüntüleme kamerasının sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Kısa sürede sorunun nerede olduğunu tespit etmeyi sağlar. Böylece zaman ve enerji tasarrufu yapılır.
 • Tesisata zarar vermeden, herhangi bir yeri kırıp dökmeden tıkanıklığın nerede olduğunu belirlenebilir. Bu sayede gereksiz masraflar oluşmaz. 
 • Sorunun teşhis edilmesi için toprağın kazılmasına gerek kalmaz. Bu nedenle çevre dostu bir yöntemdir.
 • Bilgisayar destekli bir sistem olduğu için detaylı bir raporlama imkânı tanır.

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazıyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazı ile tıkalı tuvalet açma fiyatları aşağıdaki kriterlere göre değişiklik gösterir:

 • Onarım işleminin karmaşıklığı,
 • Boru hattının uzunluğu,
 • Tıkanıklığın ne kadar derinde olduğu,
 • İşlemin gerçekleştirileceği yer,
 • Tamir işleminin ne kadar geniş bir alanı kapsadığı.

Profesyonel ekiplerimiz yukarıdaki kriterleri ve muayene aşamalarını göz önünde bulundurarak gider açma fiyatlarını belirler. Yeni nesil teknolojinin sunduğu imkânlarla zamanı ve enerjiyi verimli biçimde kullanarak tıkanıklık sorununu kısa sürede ortadan kaldırır.

Yeni Nesil Kanal Açma Robotu

Görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın nedeni tespit edildikten sonra kanal açma robotu kullanılarak bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılır. Sorun tespitini doğru biçimde yapan ekiplerimiz, kanal açma robotlarından yararlanırken bu makineyle uyumlu, çeşitli uçlar kullanır.

Ekibimiz, çok sayıda boru dirseğinin bulunduğu ve bol miktarda manevra yapılması gereken bir tesisatta çalışacaksa baget uçları tercih eder. Ancak beton ya da çimento kaynaklı bir tıkanıklık söz konusuysa devreye kırıcı uçları sokar. Bebek bezi, temizlik bezi, günlük ped ya da sünger gibi inorganik cisimleri tesisattan çıkarmak için tutucu sivri uçları tercih eder. Yemek yağı gibi organik katı maddeleri parçalayarak tıkanıklık açmak içinse yağ sökücü zincirli uçları kullanır. Bunların yanı sıra tekstil ürünü, alet ve spiral gibi malzemeleri çıkarmak için yay geri çekme ucundan; kâğıt gibi materyallerden kaynaklanan tıkanıklıkları için de huni tutucu ucundan yardım alır. Uzman ekibimiz probleminize çözüm getirecek aksesuarlara karar verdikten sonra tıkanıklık açma işlemine başlar.

Kanal açma robotuyla tıkanıklığı açmak için şu adımlar izlenir:

 • Kanal açma robotunun kablosuna belirlenen uç takılır.
 • Kablo klozet deliğinden içeri sokulur.
 • Tercih edilen özel uç sayesinde yabancı cisim dışarı çıkarılır.

Tıkanıklığı açmayı başaran ekibimiz daha sonraki süreçte bilgisayar destekli boru görüntüleme kamerasını yeniden devreye sokar. Tesisattaki tıkanıklığın açılıp açılmadığı kontrol edildikten sonra işlem sona erer. Sonraki süreçte benzer sorunların yaşanmaması için ev sahibine bilgi veren ekiplerimiz, tüm ekipmanlarını toparladıktan sonra evden ayrılır.

Yeni Nesil Kanal Açma Robotunun Sunduğu Avantajlar

Farklı tesisatlarda kullanılabilen yeni nesil kanal açma robotlarının tıkanıklık açma konusunda uzman personelimize sağladığı avantajlar şöyledir:

 • Sorunu etkili biçimde çözer. Problemi tamamen ortadan kaldırdığı için sorunun nüksetmesine önemli ölçüde engel olur.
 • Tıkanıklığa neden olan farklı durumlar için özel geliştirilen uç ve aksesuarları kullanma olanağı sunar. Böylece ekibimiz kanal açma robotunu sadece bir kere çalıştırarak problemi ortadan kaldırabilir.
 • Tıkanıklığı açmak için doğru uç seçilebildiğinden işlem çok daha kısa sürer. Bu sayede hem enerji hem zaman tasarrufu sağlanır.

Yeni Nesil Kanal Açma Robotuyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tıkanıklığın ne kadar derinde olduğuna, hangi nedenden kaynaklandığına ve işlemin süresine bağlı olarak tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca ustaların onarım ve muayene için harcayacağı zaman da fiyatlar üzerinde etkilidir. Tıkanıklığın pimaşta, ana hatta ya da giderde gerçekleşmesine bağlı olarak farklı yöntemler izlenebilir ve bu durum da fiyatları etkileyebilir. Eğer gider, ana hat veya pimaş açma fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Çözümler ve Uygun Fiyatlar İçin Tesisat Doktoru'nu Çağırın!

Kısa sürede çözülmesi gereken tuvalet tıkanıklığı için uzman desteğine ihtiyacınız varsa profesyonel ekibimizle yanınızdayız! Tuvalet tıkanıklığını açmak için bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazları ve kanal açma robotlarından yardım alıyoruz. Yüksek hassasiyetle çalışan cihazlarımız sayesinde tıkanıklığın tam olarak nerede olduğunu bulur ve en pratik biçimde bu sorunu ortadan kaldırırız. Siz de bu sorunu profesyonel bir şekilde ve uygun fiyatlarla çözmek için hemen bizimle iletişime geçin!

Hemen Servis Çağır!
Tuvalet tıkanıklığı acil müdahale gerektirir - İstanbul'un neresinde olursanız olun, kısa sürede kapınızdayız! Telefon ya da WhatsApp yoluyla bize ulaşmanız yeterli, tuvalet tıkanıklığınıza hızlı ve etkili çözümler sunuyoruz.