Su tesisatının büyük bir öneme sahip olduğu banyolarda üç farklı gider bulunur. Duş almak için kullanılan banyo gideri, tuvalet ihtiyacı için tercih edilen klozet gideri ve günlük temizlik için kullanılan lavabo gideri. Bunlar, farklı nedenlerden ötürü tıkanabilir.

Basit nedenlerden ötürü gerçekleşen tıkanıklıkları evdeki imkânlarla açmak için "Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?: Evde 6 Basit Yöntem" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Ancak bu işlemi profesyonellere bırakarak çok daha iyi sonuçlar almanız mümkün! Gelin, banyo tıkanıklığı için kullandığımız yöntemleri ve bu yöntemlerin fiyatlarını detaylıca inceleyelim!

Boru Görüntüleme Kamerasıyla Banyo Tıkanıklığı Tespiti

Bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazı olarak da bilinen özel kameralar, kapalı tesisat borularının içini gözlemlemek için kullanılır. Yüksek çözünürlüklü boru görüntüleme kameralarımız sayesinde farklı tipteki gider tıkanıklıklarının nedenlerini tespit edebiliyoruz.

Lavabo, tuvalet ya da banyo gideri için geliştirilen kameralar sayesinde sorunun nereden kaynaklandığını kolaylıkla bulabiliyoruz. Muayene bittikten sonra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu açıklıyor, gider açma işlemine başlıyoruz.

Boru Görüntüleme Kamerasının Kullanım Aşamaları

Kanal görüntüleme kameraları sayesinde muayene yaparken şu aşamaları takip ediyoruz:

 • Kamerayı işlem için hazırlıyoruz. Rulo şeklinde saklanan kabloyu yeterli miktarda açarak kamerayı giderin içine yerleştiriyoruz.
 • Tesisat içinde ilerlerken gerçek zamanlı biçimde boruların içini gözlemliyoruz.
 • Tıkanıklığın bulunduğu yere geldiğimiz zaman problemin tam olarak ne olduğunu teşhis ediyoruz.
 • Görüntüleri ev sahibine gösteriyoruz ve tıkanıklığı açmak için takip edilmesi gereken işlemleri açıklıyoruz.
 • Onay alındıktan sonra tıkanıklığı açmak için gerekli olan işlemlere başlıyoruz.

Boru Görüntüleme Kamerasının Avantajları

Muayene için kullandığımız boru görüntüleme kamerasının sağladığı avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Hızlı teşhis imkânı sağlar. Pratik biçimde gider borusunda hareket edebilen bir yapı söz konusu olduğu için kısa sürede sonuç alabiliriz. Bu sayede ev sahiplerinin kısa sürede günlük hayatlarına devam etmesi mümkün olur.
 • Muayene işlemi zahmetsiz biçimde, herhangi bir kırma eylemine gerek olmadan gerçekleştirilir. Fayansa, zemin malzemesine ya da tesisata zarar vermeden çalışırız.
 • Çevre dostu bir yöntemdir. Su ya da kimyasal malzeme kullanmadan teşhis yapabiliriz. 
 • Detaylı çalışma imkânı sunar. Gideri tıkayan cisimleri net biçimde gözler önüne serip ev sahibine gösterebiliriz. Sorunun ne olduğu konusunda şüpheye mahal bırakmayan bir yöntem olduğu için varsayımlar üzerinden değil, somut gerçeklere dayanarak çalışırız.

Gider tıkanıklıklarının nitelikli biçimde tespit edilmesini sağlayan boru görüntüleme kameralarından verim almak için kalifiye personeller gerekir. Benzer sorunla defalarca yüzleşmiş olan ekibimiz, evinizdeki banyo tıkanıklıklarını kısa sürede ve rahatlıkla çözebilir.

Boru Görüntüleme Kamerasıyla Banyo Tıkanıklığı Tespit Etme Fiyatları

Görüntülemenin ardından farklı yöntemler kullanılarak tıkanıklık giderilir. Kimi zaman kimyasal madde kullanımıyla kimi zamanda kanal açma robotlarıyla işlem tamamlanır. Yapılan işlem, tıkanıklık açma fiyatını da belirler. Bunun yanı sıra özel bir cihaz olan boru görüntüleme kamerasını kullanarak gerçekleştirilen tespit işlemlerinin fiyatları şu kriterlere göre de değişir:

 • İşlem süresi,
 • Tıkanıklığın gerçekleşme yeri,
 • Kullanılan cihazın modeli,
 • İşlem için gereken personel sayısı.

Banyo tıkanıklıkları çözülmediği zaman ortaya çıkabilecek problemler ciddi masraflara neden olabilir. Siz de büyük bir masrafın altına girmeden banyo tıkanıklıklarını çözmek için profesyonel kadromuzdan yardım alabilirsiniz.

Yeni Nesil Kanal Açma Robotlarıyla Banyo Tıkanıklığını Çözme İşlemi

Organik ya da inorganik maddelerden dolayı meydana gelen tıkanıklıkları açmak için bu makinelerden yardım alıyoruz. Uzman kadromuz tarafından kontrollü biçimde kullanılan tıkanıklık açma makineleri sayesinde tesisata, fayanslara ve zemine zarar vermeden çalışıyoruz.

Yeni nesil kanal açma robotlarıyla farklı türdeki tıkanıklıkları çözme imkânımız var. Özel aparatlar sayesinde bu cihazı farklı koşullar altında kullanabiliyoruz. Boru görüntüleme kamerası sayesinde tıkanıklığa neyin sebep olduğunu buluyor ve bu nedene uygun bir aparat seçerek sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Profesyonel ekibimiz tesisat içine giren tekstil ürünlerini çıkarmak için yay geri çekme aparatını kullanır. Bu aparat sayesinde temizlik bezi, havlu, banyo lifi ya da sünger gibi cisimleri/cisim parçalarını tesisatın içinden çıkarmak mümkündür.

Islak mendil ya da kâğıt havlu gibi daha ince malzemeleri giderden çıkarmak isteyen ekibimiz genellikle huni tutucu aparatı tercih eder. Bu aparatın ucunda yer alan özel kanca sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisim rahatlıkla tesisatın içinden çekilir.

Tadilat gibi işlemlerden sonra banyo giderine girebilen kum, çamur, beton ya da çimento kalıntıları sebebiyle meydana gelen tıkanıklıkları açmak için profesyonel kadromuz kırıcı uçlu aparatı tercih eder. Özel ihtiyaçlar için geliştirilen aparatlar, ekibimizin en verimli biçimde çalışmasına yardımcı olur. 

Tıkanıklık açma makinelerini kullanırken izlediğimiz adımlar şu şekildedir:

1. Doğru Muayene

Tıkanıklığı çözmeden önce sorunu doğru şekilde tespit ediyoruz. Uzman kadromuz somut delillere dayanarak problemi belirliyor. Pek çok farklı problemlerle defalarca karşılaşmış olan deneyimli ekibimiz, belirlenen sorun için çözüm üretme aşamasına geçiyor.

2. Çözüm Önerileri

Kameralı boru görüntüleme cihazındaki görüntüyü ev sahibine gösterdikten sonra çözüm için hangi işlemlerin uygulanması gerektiğini belirliyoruz. İşlemin ne kadar süreceği ve gerekli ekipmanlar hakkında ev sahibine bilgi veriyoruz. Sorunu asgari sürede çözecek yöntemi tespit ettikten sonra ev sahibinden onay alarak çalışmaya başlıyoruz.

3. Hazırlık ve Uygulama

Kanal açma robotunu prize takıyor ve doğru aparatı seçerek uygulamaya koyuluyoruz. İşlem süresi tıkanıklığın derinliğine ve gerekçesine göre değişiyor.

4. Kontrol

Sorunun çözüldüğünü düşündüğümüz noktada yeniden boru görüntüleme kamerasıyla tesisatı kontrol ediyoruz. Tıkanıklığın açıldığını net şekilde gördükten sonra ekipmanlarımızı toplayıp evden ayrılıyoruz.

Uzmanlık ve özen gerektiren bu uygulamaların her biri deneyimli bir kadro tarafından yapılır. Fayans, derz ya da mobilyalara zarar vermeden çözümler üretebilen profesyonel kadromuz banyonuza hiçbir zarar vermeden çalışır.

Yeni Nesil Kanal Açma Robotlarıyla Banyo Tıkanıklığı Açmanın Avantajları

Uzman kadromuzun farklı durumlarda ve yerlerde kullandığı kanal açma robotlarının sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hata payı düşüktür. Borular içinde rahatlıkla ilerleyebilen kanal açma robotunun uç kısmı tesisata zarar vermeden sonuç almamızı sağlar.
 • Verimli çalışma olanağı sunar. Defalarca farklı teknikler denemek yerine tek seferde banyo tıkanıklıklarını açabiliriz.
 • Kesin sonuç sunar. Tıkanıklığa neden olan durum tamamen ortadan kaldırıldığı için bu problemin tekrar yaşanma ihtimali son derece düşüktür.

Profesyonel ellerde kullanıldığı zaman pratik çözümler ortaya koyan kanal açma makinelerini kendi başınıza kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Uzman kadromuz zamanınızı ve bütçenizi nitelikli biçimde değerlendirmenize yardımcı olarak sizin için bu sorunu ortadan kaldırır!

Yeni Nesil Kanal Açma Robotuyla Banyo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Banyo tıkanıklıklarını açmak için uyguladığımız işlemlerin fiyatlandırmasını şu kriterlere göre yapıyoruz:

 • İşlem süresi,
 • Tıkanıklığın türü,
 • İşçiliğin ne kadar zahmet gerektirdiği,
 • Kullanılan ekipmanlar.

Göz ardı edildiğinde ya da kesin bir çözüm getirilmediğinde banyo tıkanıklıkları maddi kayıplara neden olabilir. Tesisatı riske atarak uzun vadeli biçimde büyük masraflara girmek yerine verdiğimiz titiz hizmetten yararlanabilirsiniz.

Tesisat Doktoru'nu Çağırın!

İstenen sonuca en hızlı ve verimli biçimde ulaşmayı hedefleyen ekibimiz sayesinde banyonuzun giderindeki tıkanıklıkları ortadan kaldırıyoruz. Uygulama için evinize gelen teknik ekibimiz, gerekli tüm malzemeleri yanında bulundurduğu için sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan çalışabiliyor. Organik ya da inorganik maddeler nedeniyle meydana gelen banyo tıkanıklıklarıyla tek başınıza mücadele etmek yerine bizimle iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hemen Servis Çağır!
Banyo lavabonuz mu tıkandı? İstanbul'da hızlı ve etkin bir çözüm sunuyoruz. 2 saat içinde adresinizdeyiz! Tıkanıklığı gidermek için hemen telefon edin veya WhatsApp üzerinden canlı destek talep edin!