Lavabo tesisatına zarar verebilen ve hijyen problemi yaratarak sağlık açısından çeşitli riskleri beraberinde getirebilen lavabo tıkanıklıklarının kısa sürede çözülmesi gerekir. Eğer meydana gelen tıkanıklığı açmak isterseniz "Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Evde 7 Basit Yöntem" isimli rehberimize göz atabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki lavabolarda oluşan tıkanıklıklar her zaman evde deneyebileceğiniz yöntemlerle açılmayabilir. Böyle durumlarda tesisata zarar vermemek ve tıkanıklık sorununu kısa sürede gidermek için profesyonel yardım almanız gerekir.

Siz de lavabonuzda oluşan tıkanıklığı açmak için bir uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yeni nesil cihazlarla çalışan uzman kadromuz kısa süre içinde evinize gelir ve tıkanıklık sorununu hızla çözer!

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazlarıyla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tesisatların içini incelemek için kullanılan kameralı elektronik aletlere bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazları denir. Pimaş, köşe ve L boru gibi elemanların içinde ilerleyebilen kamera sayesinde farklı tipteki tesisatların içi kolayca görüntülenir. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda deneyimli olan uzman kadromuz, yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olan bu cihazlar sayesinde sadece birkaç dakika içerisinde tıkanıklık tespit işlemini gerçekleştirir.

Profesyonel ekiplerimiz lavabo tıkanıklığını açmak için boru görüntüleme cihazlarını kullanırken şu adımları izler:

 • Kameranın lensi çıkarılır.
 • Açma/kapama düğmesi sayesinde cihaza enerji verilir.
 • Ekran kontrol edilerek cihazın görüntü alıp almadığı incelenir.
 • Suya karşı dayanıklı olan kamera lavabo giderine sokulur.
 • Tıkanıklık görülene dek kablo tesisat içinde ilerletilir.
 • Alınan görüntü sayesinde tıkanıklığa neden olan durum tespit edilir.

Bilgisayar Destekli Boru Görüntüleme Cihazlarının Sunduğu Avantajlar

Uzman kadromuza tesisat içinde detaylı bir analiz yapmasını sağlayan bilgisayar destekli boru görüntüleme cihazının sunduğu avantajlar şöyledir:

 • Esnek bir kablo ile çalıştığımız için tesisatın derinliklerine inebiliyoruz. Bu sayede zorlu yerlerde gerçekleşen tıkanıklıkları tespit edebiliyoruz.
 • Yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde tıkanıklığa neden olan nesneleri net biçimde görebiliyoruz. Böylece uygulamanın sonraki aşamalarında nasıl bir yöntem izleyeceğimizi belirleyebiliyoruz.
 • Başka bir analiz yöntemine ihtiyaç duymadığımız için zamanı verimli şekilde kullanıyoruz.
 • Cihaz detaylı bir analiz ortaya koyduğundan ev sahibini detaylı olarak bilgilendirebiliyoruz. Kameranın çektiği görüntüleri ev sahibiyle paylaşabiliyoruz.
 • Fayans, derz, tezgâh ve tesisat elemanlarına zarar vermeden çalışan boru görüntüleme kamerası sayesinde tıkanıklığı tespit ederken herhangi bir kırma işlemi yapmıyoruz. Böylece daha verimli bir çalışma gerçekleştirebiliyoruz.
 • Bu cihazlar sayesinde kimyasal maddelere ihtiyaç duymuyoruz. İşlem sırasında boya, çözücü madde ya da temizlik ürünü kullanmadığımız için çok daha çevre dostu bir hizmet sunuyoruz.
 • Çok yer kaplamadığı için küçük banyo ve mutfaklarda rahatça kullanabiliyoruz.
 • Bu cihazlar tıkanıklık açma işleminden sonra tesisatı yeniden kontrol etme şansı sunuyor. Böylece hem tıkanıklığın tam olarak açılıp açılmadığını hem tesisatın durumunu inceleyebiliyoruz.

Kanal Açma Robotlarıyla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kanal açma makineleri ya da robotları, bir tesisat içinde tıkanıklığa neden olan cisimlerin oradan çıkartılmasına yardımcı olur. Bu cihazlar tesisat zarar vermeden çalışma imkânı tanır. Lavabo tıkanıklığı sorununu tamamen ortadan kaldırabilmek için kanal açma robotlara özel uçlara sahiptir. 

Bu uçlar farklı nedenlerden kaynaklanan tıkanıklıkları en hızlı şekilde açmayı sağlar. Örneğin yay geri çekme ucu olarak adlandırılan aparat sayesinde temizlik bezi ve sünger gibi ürünleri tesisattan rahatlıkla çıkarıyoruz. Tuvalet kâğıdı, peçete ya da ıslak mendil gibi yabancı cisimleri huni tutucu uç sayesinde tesisattan uzaklaştırıyoruz. Kıvrımın bol olduğu ve çok sayıda dirsek elemanı içeren tesisatlarda rahat hareket edebilmek için baget uçları tercih ediyoruz. Eğer tesisatta çamur ya da çimento birikmişse ve tıkanıklık bundan kaynaklanıyorsa kırıcı uçları devreye sokuyoruz. Mutfak lavabolarına dökülen yemek atıkları nedeniyle oluşan tıkanıklıkları açmak için yağ sökücü zincirli uçtan yardım alıyoruz. Bu uç çeşitleri sayesinde zamanı nitelikli biçimde kullanarak tıkanıklık sorununu kısa sürede çözüyoruz. 

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma İşlemi

Geleneksel yöntemlerle gerçekleştirilen lavabo açma işlemleri fayans ve zemin malzemesinin kırılmasıyla sonlanıyordu. Ancak yeni nesil teknolojinin getirdiği imkânlar artık tesisata ve evinize zarar vermeden lava tıkanıklıklarını açılmasını sağlıyor. Biz de yeni nesil cihazları kullanarak mümkün olan en verimli şekilde tıkanıklık sorununu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.

Lavabolarda meydana gelen tıkanıklığı herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmeden açmak için uzman personellilerimiz tarafından şu adımlar yerine getirilir:

 • İlk olarak herhangi bir kırma işlemi yapmadan yukarıda anlattığımız şekilde tıkanıklığın yeri ve nedeni tespit edilir.
 • Ardından tıkanıklığa neden olan cisim kanal açma robotu sayesinde çıkarılır. Beton parçası, çamur, çimento ya da kum gibi kalıntılar nedeniyle tıkanıklık gerçekleşmişse bu maddeler parçalanır.
 • Sonra kamera tekrar tesisata sokulur ve son durum incelenir. Eğer tıkanıklık tamamen açıldıysa işlemi tamamlanır.
 • İşlem sona erdikten sonra ev sahibine gerekli bilgilendirmeler yapılır. Sonraki süreçte benzer sorunlar yaşanmaması için nelere dikkat etmesi gerektiğini ev sahibi ile paylaşılır.

Kanal Açma Robotlarının Sunduğu Avantajlar

İşlem sırasında kullandığımız tıkanıklık açma robotlarının sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Taşıması kolaydır. Asansöre ihtiyaç duymadan üst katlara çıkabilir ve rahatlıkla çalışabiliriz.
 • Kompakttır. İşimizi dar alanlarda bile rahatlıkla yapabiliriz.
 • Yüksek devir hızına çıkabilir. Kireçlenme ve çamurlanma durumlarında kolayca sonuç alabiliriz.
 • Güvenlidir. Kimyasal madde içermediği için evinize ve çevreye zarar vermez.
 • Uygulama sırasında su israf edilmediği için gereksiz harcamalar engellenir ve tasarruf edilir.

Tesisata ya da binaya zarar vermeden bu problemi çözmeye yarayan kanal açma robotları uzman bir personel tarafından kullanılmalıdır. Tesisat Doktoru bünyesinde çalışan personeller bu konuda deneyim kazanmış, bilgili ve becerikli kişilerdir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo ya da mutfak gideri açma fiyatları; kullanılan özel yöntemlere, cihazlara ve bu uygulamanın kapsamına göre değişir. Bunların yanı sıra şu kriterler göz önünde bulundurularak tıkalı lavabo açma fiyatları belirlenir:

 • Tıkanıklığı açmak için harcanacak zaman,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek personel sayısı,
 • Tesisatın genel durumu,
 • Tıkanıklığın nedeni ve derinliği,
 • Eğer tesisatta bir tahribat oluştuysa bu tahribatın büyüklüğü,
 • İşlemin yapılacağı yerin konumu.

Tesisat tıkanıklıkları ihmal edildiğinde, zaman içerisinde ciddi sorunlar meydana gelebilir. Böyle bir durumda yaşanacak maddi kayıp, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha yüksektir. Tesisatı, binayı ve bütçenizi olumsuz yönde etkileyebilecek lavabo tıkanıklıklarını pratik biçimde ortadan kaldırmak adına uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığını Açmada Uzman Desteği İçin Tesisat Doktoru'nu Çağırın

Lavabolarda meydana gelen tıkanıklıklar bina tesisatının zarar görmesine neden olabileceği gibi su taşmalarına da yol açabilir. Bu durum ise zeminde ve mobilyalarda hasarlara yol açabilir. Ayrıca hijyenik olmadığı için sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Eğer ev ya da iş yerinizde lavabo tıkanıklığı sorunuyla karşı karşıyaysanız ve denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız uzman ekibimiz ve son teknoloji ürünü ekipmanlarımızla yanınızdayız! Tıkanıklığın sebebini doğru analiz ederek en iyi yöntemi belirleyen uzmanlarımız, zamanı verimli kullanarak kısa sürede tıkanıklığı açar ve kesin çözüm sunar. Siz de lavabo tıkanıklığını açma konusunda uygun fiyatlı ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir, hızlı ve güvenilir hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hemen Servis Çağır!
Lavabonuz tıkandı ve acil çözüm mü arıyorsunuz? İstanbul'un tüm ilçelerine 2 saat içerisinde ulaşan servis ağımızla lavabo tıkanıklıklarınızı anında gideriyoruz. Aramanız yeterli - telefon veya WhatsApp üzerinden canlı destek için bizimle iletişime geçin!