Hizmet / Klozet Açma

Acil arama hattı
0532 412 76 72

Klozet açma işlemi günümüzde sık talep edilen hizmetlerdendir. Klozet tıkanıklığı açma sorununuza robot cihazlarımızla, günün her saati İstanbul ilçelerinin tamamında hizmet veriyoruz. Klozet kullanımı dikkat gerektiren bir konudur. Klozetlerimizi çöp kutusu gibi görmemeliyiz. Klozet içine tuvalet kâğıtlarının her türlüsü atılmamalıdır. Çünkü bazı tuvalet kâğıtlarının sert kâğıttan yapıldığını görüyoruz. Bu tip tuvalet kâğıtları su içinde geç erir ve arka arkaya atıldığı zaman tıkanıklığa neden olur. Hele ıslak mendil atılması klozet tıkanmasına davetiye çıkarmaktır.

            Klozetim tıkandı diye dert etmeyin. Artık günümüzde son teknoloji robot sistemlerle klozet tıkanıklığı problemlerinize çözüm sunuyoruz. Tıkalı klozet açan firmalar içinde bu işlemi robotla yapmayanlar olabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Çünkü bu kişilerin yapacağı el sustası ile müdahaleler sonuç vermeyebilir ve sustaları gider borusu içinde sıkışabilir. Bu sorunun çözümü de size ciddi bir külfet getirebilir. Robotla klozet açma yapan firmalarda böyle bir sorunla pek karşılaşmazsınız. Neden pek karşılaşmazsınız diyorum. Çünkü bizlerin kullandığı sustalar çelik olduğu ve robot da güçlü olduğu için birçok tıkanıklık sorununuzu problemsiz hallediyoruz. Fakat bizim de sustalarımızın sıkıştığı durumlar olabiliyor. Bunun nedeni ya susta logara girdi, ya da pis su borularınızda çökme var. Her iki durum da başınıza gelmesi halinde yine çözümü var. Bu gibi durumlarda logar tespiti yapabilen sondalarımız ve detektörlerimiz mevcuttur.

 

            Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? Bizim tavsiyemiz öncelikle eğer sadece klozet tıkalı ise klozeti sökerek pis su çıkış ağızlarını kontrol etmek olacaktır. Çünkü bazen klozet içine kaçırılmış cisimler klozet içinde sıkışmış, gider borusuna gitmemiş olabilir. Eğer klozet sifonunu çektiğinizde yer süzgecinden pis sular geliyorsa o zaman klozeti geçmiştir. Sorunun kaynağı daha ileridedir. Bu gibi durumlarda klozet tıkanıklığı açmak için genellikle önce pompalama yöntemi denenir. Biraz riskli bir yöntem olmasına rağmen eğer pis sular devamlı geri geliyorsa acil olarak uygulanabilir. Bu yöntemi uygularken diğer gider ağızlarını sıkıca kapatmalısınız. Pis su giderleri hiçbir yerden hava almamalıdır. Pompayı klozet ağzına tam oturacak şekilde yapıştırmalısınız. Birkaç sefer ileri geri yaptığınızda açılacaksa zaten açılır. Eğer pompalama yöntemi ile sonuç alınamaz ise tazyikli su verme yöntemi denenebilir. Bu yöntemde de diğer gider boru ağızları sıkıca kapatılmalıdır. Hortum klozet içine sokulduktan sonra etrafı hava almayacak şekilde kapatılmalıdır. Bu yöntemde de suyun geri basması riski vardır. Tıkalı klozet içine lavabo aç türü asitik maddeler atmayın. Sonuç alamazsınız. Bu maddeleri klozet tıkanmadan önce atmalısınız. Tıkanmış klozet açma işlemini bu anlattığımız yöntemlerle yapamadıysanız sorun ciddi demektir. Artık fazla zaman kaybetmeden bizim gibi profesyonel birini çağırmanın zamanı gelmiş demektir. İstanbul Klozet Açmahizmetleri konusunda 7 gün 24 saat profesyonel hizmet veriyoruz. Arayın en kısa sürede, size daha büyük zarar vermeden klozet tıkanıklığı probleminizi çözelim.

Son Eklenen Hizmetlerimiz

Tesisat Doktoru

1971 İstanbul Bakırköy doğumluyum. İstanbul Bağcılar Endüstri Meslek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra Sıhhi Tesisat ve Kalorifer Tesisatı uygulamaları yaparak iş hayatına atıldım. Yaptığım taahhütlerde müşteri memnuniyetini en birinci öncelik olarak belirleyerek uygulamalar yaptım. Devamı >>

Etiket Bulutu

Kanalizasyon Açma, Pimaş Açma, Tuvalet Açma, Klozet Açma, Lavabo Açma, Mutfak Tıkanıklık Açma, Gider Açma, Logar Tıkanıklığı Açma, Logar Tespiti, Su Kaçağı Bulma, Su Sızıntısı Bulma

Neredeyiz ?

Güven mah. Erguvan sk. No:4/C GÜNGÖREN - İSTANBUL
0212 506 37 03
0532 412 76 72
0544 825 75 99
info@tesisatdoktoru.com

© 2016 TesisatDoktoru.Com